Aktualności

We wtorek 22 września br.,premier Ewa Kopacz wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu X roku akademickiego 2015/2016 Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Podczas spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku  pani premier  przypomniała, że polityka senioralna jest jej priorytetem. Jestem pełna podziwu dla waszych chęci i energii, tego jak bardzo wam się chce. Jak nie siedzicie w domu i nie myślicie co wam się należy. Sami wzięliście sprawy w swoje ręce – premier Ewa Kopacz zwróciła się do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Gospodarzem spotkania był Roman Biskupski, dyrektor UTW, działającego  w ramach Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym " Nadzieja". 

Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku może się  pochwalić tytułem Profesjonalnego UTW.  Złoty certyfikat  UTW  otrzymało  1 czerwca br.  podczas wizyty członków Komisji Certyfikacyjnej z Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Nowego Sącza.

Więcej na stronie:

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-ewa-kopacz-na-inauguracji-roku-akademickiego-uniwersytetu-trzeciego.html

Zachęcamy do obejrzenia Galerii z Forum III Wieku TUTAJ

Już jutro tj.17 września 2015 r. rozpocznie się międzynarodowa konferencja naukowa „Studenci Trzeciego Wieku - studentami nowej generacji?" na temat nowoczesnych metod edukacji i aktywizacji seniorów.

Organizatorzy: AIUTA i Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Program Konferencji  w dniu 17 i  18 września br. na stronie:http://www.aiuta.pl/AGENDA

Więcej info: www.aiuta.pl ; www.utw.lublin.pl

Forum III Wieku apeluje o utworzenie rządowego programu edukacji cyfrowej osób starszych oraz współpracę z polskimi seniorami mieszkającymi za granicą.

Rok temu, podczas inauguracji Forum Trzeciego Wieku, imprezy towarzyszącej Forum Ekonomicznemu w Krynicy, minister Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział utworzenie centrów wsparcia dla osób starszych Senior-WIGOR (Wiedza, Integracja, Godność, Opieka, Ruch). Inaugurując tegoroczne Forum, które trwało do soboty, minister poinformował uczestników o istnieniu już 119 takich placówek w całej Polsce. Do 2020 r. rząd przeznaczy na ich utrzymanie 340 mln zł.