Forum 2015

W tym roku na Forum III Wieku gościć będziemy przedstawicielki Towarzystwa Języka i Kultury Polskiej w Zaporożu oraz przedstawicielkę Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie. Wizyta jest dofinansowana w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Study Tours to Poland administrowanego przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu.

Study Tours to Poland (STP) to wizyty studyjne w Polsce dla studentów i profesjonalistów z krajów Europy Wschodniej. Wizyty służą poznaniu Polski i wymianie doświadczeń w zakresie demokratycznych i wolnorynkowych przemian, budowy państwa prawa i doświadczeń „polskiej drogi” do członkostwa w Unii Europejskiej, wzmacniania społeczności lokalnych i inicjatyw obywatelskich.

Study Tours to Poland powstało w 2004 roku i jest częścią Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA realizowanego od 2000 roku przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Od 2007 roku koordynatorem STP jest Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Wrocławia.

Więcej informacji o Study Tours to Poland znaleźć można na stronie http://www.studytours.pl/

BAZA NOCLEGOWA

Dom Akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu przy ul. Długosza 61 (5 min. pieszo od dworca autobusowego – Pl. Dąbrowskiego 2). Uczestnicy konferencji będą mogli rejestrować się Domu Akademickim od godz. 8.30 (9.09.2015). Zakwaterowanie (w pokojach 2 i 3 osobowych) w dniach 9/10, 10/11 oraz  11/12 września 2015.

TRANSPORT

Organizatorzy zapewniają transport w dniu 10 września na trasie Nowy sącz - Krynica zdrój - Nowy Sącz oraz w dniu 11 września w Nowym Sączu (Dom Akademicki PWSZ - Miasteczko Galicyjskie – Dom Akademicki PWSZ).

Informujemy również, iż w dniu 12 września (sobota) istnieje możliwość zorganizowania, dla chętnych osób, bezpłatnej wycieczki autokarowej „Karpacki Szlak Uzdrowiskowy” - Uzdrowisko Wysowa, Uzdrowisko Muszyna - Ogrody sensoryczne, Uzdrowisko Bardejov (Słowacja) - z przewodnikiem. W programie wycieczki m.in. zwiedzanie, degustacja wód leczniczych w Pijalni Wód Mineralnych (planowany powrót z wycieczki do Nowego Sącza ok. godz. 15/16).

Organizatorzy Forum III Wieku Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, w porozumieniu z Fundacją Instytut Studiów Wschodnich, serdecznie zapraszają na FORUM III WIEKU, konferencję towarzyszącą XXV Forum Ekonomicznemu w Krynicy Zdroju, która odbędzie się  w dniach 9 – 12 września 2015r. w Nowym Sączu i Krynicy Zdroju.

Forum III Wieku jest cykliczną, międzynarodową konferencją, której celem jest zwrócenie uwagi na wyzwania, przed jakimi stoi świat, a w szczególności Europa, w kontekście starzejącego się społeczeństwa oraz mobilizowanie ośrodków rządowych, samorządowych, niezależnych grup badawczo-naukowych, organizacji pozarządowych, a także środowisk gospodarczych do wypracowywania rozwiązań systemowych, odnoszących się do tego zagadnienia.
W tym roku będzie to już siódma edycja tego znaczącego wydarzenia. W  sesjach plenarnych, panelach i debatach Forum III Wieku co roku uczestniczy ok. 200 liderów UTW, przedstawiciele innych organizacji seniorskich oraz krajowi i zagraniczni uczestnicy Forum Ekonomicznego w Krynicy – Zdroju.

Debaty i panele dyskusyjne Forum III Wieku 2015 koncentrować się będą wokół tematów  partycypacji osób starszych w życiu publicznym, demografii i gospodarce jako ekonomicznych wyzwań procesu starzenia się społeczeństw w Polsce i na świecie; srebrnej gospodarki; społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR); miast/gmin przyjaznych starzeniu się społeczeństwa - samorząd terytorialny a zmiany demograficzne; bezpieczeństwa seniorów jako konsumentów na rynku usług i produktów.

Zapraszamy do zapoznania się z Wydarzeniami Forum III Wieku 2015

Partnerzy Forum III Wieku w 2015 r.